Mitől függ egy Honor telefon javításának időtartama?

Mitől függ egy Honor telefon javításának időtartama?

Okostelefonjaink ma már az életünk szerves részévé váltak. Segítenek a munkában, a pénzügyek intézésében, a navigációban, de mindenekelőtt természetesen a kapcsolattartásban. Ha meghibásodnak, az jelentős fejtörést jelenthet a tulajdonosok számára.

Emiatt a kisebb hibákat sokan meg sem javíttatják, mert ahhoz gyakran napokig búcsút kell inteni a készüléktől, ami komoly gondot és rengeteg szervezést igényel. A nagyobb meghibásodásoknál azonban nincs opció, a szerviz bevonása elengedhetetlen ahhoz, hogy visszakaphassuk szeretett készülékünket.

Ilyen probléma például a betörött kijelző vagy éppen az, ha az akkumulátor teljesen felmondta a szolgálatot, azaz nem tölt, sőt már be sem kapcsol az eszköz. Ezekben az esetekben gyakran nem is az a legfőbb kérdés, hogy mennyibe kerül a javítás, sokkal inkább az, hogy meddig nem lesz telefonunk?

Hogy mitől függ egy Honor telefon javításának időtartama? Mivel rengetegen keresnek minket ezzel a kérdéssel, ezért az alábbiakban összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat, amelyek választ adhatnak ezekre a kérdésekre.

Az Okostelefon Szerviz mindig odafigyel a gyors munkavégzésre!

Mielőtt azonban elmerülnénk a részletekben, már itt az elején fontosnak tartjuk leszögezni, hogy szervizünk minden esetben a gyors munkavégzésre törekszik. A Honor telefon javításának időtartama nálunk a saját raktárkészlet és a hozzáértő kollégák miatt például kimagaslóan gyors.

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy ha valaki elhozza nekünk problémás készülékét, akkor azt rögtön meg is tudjuk javítani, de minden erővel azon leszünk, hogy másnapra már vissza tudjuk adni a működőképes telefont a tulajdonosának, legyen szó akár egy Honor kijelző cseréről, akár egy új akkumulátor beszereléséről.

Ettől még természetesen rengeteg olyan eset van, ami befolyásolhatja az időtartamot. Lássuk, hogy melyek ezek!

A hiba jellege mindig a legfontosabb tényező

Hogy egy Honor telefon javításának időtartama mennyire húzódik el, azt minden esetben befolyásolja a hiba jellege. Egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy egy percek alatt elvégezhető javításról van szó néhány beállítással, vagy egy olyan hiba orvoslásáról, amihez alaposan szét kell szedni a készüléket, megvárni a ragasztás száradási idejét és így tovább.

Ez az állítás természetesen nemcsak a Honor készülékeire igaz állítás, valamennyi márkánál be kell tartani azokat a lépéseket, amelyek a megfelelő javításhoz szükségesek. 

Példának okáért egy hangszóró vagy egy mikrofon cseréje ritkán tart tovább 1-2 óránál, ha a szükséges szerszámok mellett minden cserealkatrész a munkát végző személy rendelkezésére áll. Ennél azonban a helyzet általában sokkal összetettebb, főleg egy nagyobb törés vagy beázás esetén!

Ha a telefont baleset érte, több helyen is összetörött, emiatt várhatóan több alkatrészét is cserélni kell, akkor ott már többórás javításról van szó. Pláne úgy, hogy nem számoltunk az esetleges váratlan, vagy nem látható hibák jelentkezésével, vagy például egy kijelzőragasztás esetén a ragasztó száradási idejével.

A Honor telefonok szervizelése ma már összetett folyamat

Sokan fel sem tudják mérni, hogy milyen aprólékos munka már a modern Honor telefonok szétszedése és összeszerelése is. Rengetegen még mindig az egykori mobiltelefonok pillanatok alatt kicserélhető alkatrészeire gondolnak egy akkumulátor csere alkalmával, holott ehhez egy mai eszközt már szinte darabjaira kell szedni.

A technológia fejlődése ugyanis sokkal összetettebbé tette a szervizes munkát. Vegyük példának az akkumulátor cseréjét. Ahhoz, hogy ezt elvégezzük, már nem elég csak lepattintani a hátlapot és betenni az új akkumulátort. 

Eleve a hátlap eltávolítása is körülményes, speciális szerszámokat és óriási szaktudást igényel, hogy a ragasztás mellett hozzáférhető legyen a készülék belseje, miközben vigyázni kell a csatlakozókra, a környező kábelekre, és közben a hátlapot sem szabad megkarcolni vagy eltörni.

Vannak modellek, ahol még a kijelzőt is ki kell szerelni az akkumulátor cseréjéhez, de magának az elemnek a kiemelése sem egyszerű folyamat, hiszen ezeket ma már ragasztással rögzítik a készülékekben.

Ha pedig a régi akkumulátort kiemeltük és az újat bekötöttük, illetve beragasztottuk, össze kell rakni a telefont, ami minden esetben ragasztással jár. Azon túl, hogy nagyon finoman kell bánni ezzel a ragasztóval, lényeges még a száradási idő betartása is.

Ebből is látszik, hogy egy olyan – egykoron rutinnak tekintett – feladatot sem lehet, illetve nem is szabad elvégezni otthon megfelelő szerszámok, gyakorlat és alkatrészek nélkül, mint az akkumulátor cseréje.

A telefon kiadási dátuma és típusa is meghatározhatja a javítás időtartamát

Sokan talán nem is gondolnak rá, de egy Honor telefon javításának időtartama nagyban függ a készülék kiadási dátumától, illetve típusától egyaránt. Ebben a tekintetben ugyanis nagyon sok akadállyal és problémával találhatjuk szembe magunkat – természetesen a régebbi modellek tekintetében.

Ennek az oka, hogy míg az újabb Honor telefonok, amelyek néhány hónapja kerültek csak a boltok polcaira, még nagyon aktív gyártásban vannak, rengeteg cserealkatrész tornyosul hozzájuk a raktárakban, így ha szükség van valamire, akkor valamennyi alkatrész azonnal a szervizesek rendelkezésére áll.

Ha viszont egy többéves Honor telefon javításáról van szó, ott nem minden esetben ennyire gördülékeny ez a mutatvány. Merthogy még mindig rengetegen vannak, akik 4-5 évre terveznek egy okostelefonnal, és nem dobják ki évente, illetve egy nagyobb modellfrissítés után.

Az ilyen készülékeknél nagyon gyakori, hogy az akkumulátor már elfárad, vagy olyan sérülés érte a kijelzőt, illetve a hátlapot, ami javítást igényel. Csakhogy az alkatrészellátás gyakran okozhat gondot ebből a szempontból, így az ilyen készülékeknél nem ritka, hogy napokig kell várni a megfelelő alkatrész beszerzésére.

Szerencsére a Honor is úgy tervezte a legtöbb modelljét, hogy az adott generáción belül komolyabb átfedések voltak az egyes típusokon belül. Ez még évek múltán is megkönnyítheti a megfelelő alkatrész beszerzését, emiatt egy felkészült szervizben – főleg saját raktárkészlet esetén – a többéves modellek sem befolyásolják egy Honor telefon javításának időtartamát.

Az Okostelefon Szervizben még a régi Honor telefonok többségéhez is raktárkészletről tudjuk biztosítani a javításhoz szükséges alkatrészeket, így nem kell napokat várni a szükséges csereelemek megérkezésére, a javítás gyorsan elkezdhető.

Természetesen arról is fontos beszélni, hogy az egyes telefontípusok más-más szervizigénnyel rendelkeznek. Ez különösen azoknál a nagyon friss Honor telefonoknál lehet probléma, amelyek valamilyen speciális szerszámot vagy szaktudást igényelnek a javításhoz.

Az ilyen tényezők is meg tudják növelni a javítási időt, pláne abban az esetben, ha esetleg olyan új típusú telefon szervizeléséről van szó, amihez még a megfelelő alkatrészek beszerzése is problémás.

Az otthoni javítással sem spórolunk időt

Sokan abban a tévhitben élnek, hogy egy Honor telefon javításának időtartamát jelentősen csökkenthetik abban az esetben, ha nem szervizbe viszik készüléküket, hanem inkább otthon próbálják meg orvosolni a hibát.

Tapasztalataink szerint azonban ez az esetek döntő többségében rosszul végződik. Eleve az otthoni javítás a megfelelő szerszámok és gyakorlat hiányában nagyon rizikós vállalkozás, pláne olyankor, ha még az adatainkat sem tudtuk lementeni a készülékről.

Márpedig a kisebb beavatkozásokhoz is alaposan szét kell szedni a készüléket ahhoz, hogy megfelelően orvosolni tudjuk a hibát, illetve kicserélni egy adott alkatrészt. Apropó alkatrész!

A legnagyobb problémát minden okostelefonnál a megfelelő minőségű alkatrész beszerzése jelenti. Sőt, nemcsak a minőséget kell itt figyelembe venni, hanem azt is, hogy olyan terméket kapjunk, ami pontosan illeszkedik okostelefonunk típusához.

Visszatérve azonban az időfaktor kérdésére, az otthoni javításnál az alkatrész felkutatása, megrendelése és megérkezése jellemzően többször annyi időt emészt fel, mint amíg egy megfelelő szerviz garanciálisan és szakszerűen képes megjavítani az adott készüléket.

A legnagyobb gond azonban, hogy sokszor nemcsak időt-, hanem pénzt sem spórolunk vele, ha házilag állunk neki a munkának. Az alkatrész ugyanis általában drágább, mint amennyit a szerviz kér érte, ha pedig szerszámot is kell vásárolni mellé, akkor olyan tetemes végösszeg jöhet össze, amiből már akár két szakszerű szerviz is kijöhetett volna.

Azt pedig még meg sem említettük, hogy mekkora idő- és pénzveszteséget könyvelhetünk el abban az esetben, ha még a javítást is elrontjuk, esetleg nem jó alkatrészt kaptunk hozzá. Emiatt tartson bármeddig, érdemes inkább hozzáértő szervizre bízni Honor telefonunk javítását.

Bejegyzés megosztása

Legutolsó blogbejegyzések