Mikor javítható egy törött Huawei telefon?

Mikor javítható egy törött Huawei telefon?

A Huawei telefonok ismét egyre fontosabb szereplőivé válnak a globális okostelefonos piacnak. Évről-évre egyre több piacvezető modellt küld a boltok polcaira a gyártó, így világszerte növekszik azoknak a száma, akik ismét Huawei-telefon használnak a mindennapokban.

Mindeközben még mindig nagyon sok régi típus van a piacon, amelyek hűségesen szolgálják a felhasználókat, akik ragaszkodnak is kedvelt készülékükhöz, így hiba vagy sérülés esetén előszeretettel javíttatják az adott modellt.

Legyen akár régebbi-, akár újabb Huawei telefonod, ha eltörött vagy megsérült, és szeretnéd megjavíttatni, akkor biztosan benned is felmerült már a kérdés: mikor érdemes-, egyáltalán milyen sérülések esetén lehet még megmenteni a szeretett eszközt?

Mivel napi szinten rengeteg Huawei készülék fordul meg a kezeink között, ezért nagyon sok sérülést, illetve problémát láttunk már ahhoz, hogy az alábbiakban saját tapasztalatainkra hivatkozva egy átfogó összefoglalót adjunk arról: mikor javítható egy törött Huawei telefon?

A fizikai sérüléssel találkozhatunk a legtöbbször

Ha nagy általánosságban beszélünk a Huawei telefonok javíthatóságáról, akkor el kell mondanunk, hogy a folyamat minden esetben magától a sérüléstől függ.

Egy hétköznapi akkumulátor- vagy kijelző csere például biztosan nem okoz nehézséget, de amennyiben jelentős külső- vagy belső sérülés miatt kell cserélni ezeket az alkatrészeket, akkor az mindig komolyabb feladatok elé állíthatja a szervizeseket, hiszen a háttérben nem látható elváltozások is meghúzódhatnak.

Vegyünk példának egy teljesen hétköznapi balesetet, amikor telefonunk egyszerűen kiesik a kezünkből, és a járda vagy a kemény járólap fogja fel az esést. Egy ilyen helyzetnek számos kimenetele lehet.

Általában a sérüléstől függ a javíthatóság

A szerencsésebb helyzet az, amikor a készüléknek csak a kijelzője törött el, de sem a hátlap, sem a készülékház nem sérült olyan mértékben, hogy ezeket az elemeket cserélni kellene. Szerencsére a Huawei mindig is sokat adott arra, hogy telefonjaik megfelelő védelemmel legyenek ellátva, ebből kifolyólag gyakran végződik szerencsésen a betonnal történő találkozás.

Murphy törvénye óta tudjuk azonban, hogy azért nem minden helyzet ennyire előnyös. Ha egy balesetben csak a kijelző vagy a hátlap sérül, akkor nem kérdéses a Huawei telefon javíthatósága, de előfordulhatnak ennél súlyosabb esetek, amikor nem érdemes a szervizeléssel foglalkozni.

A kemény felülettel való találkozás ugyanis előidézhet súlyosabb jelenségeket. Előfordulhat, hogy az egész készülékház elreped a nagy erőhatástól, vagy egyszerűen kettétörik, netán úgy eldeformálódik, hogy abban már ránézésre is komolyabb kár keletkezett.

Nyilván még ilyenkor is meg lehet javítani egy telefont, azonban számolni kell a költségekkel, hiszen egy ekkora sérülés következében már alig marad eredeti alkatrész a készülékben, így jobban járhat a tulajdonos, ha inkább teljesen újra cseréli az eszközt.

A beázott Huawei telefonok javíthatósága

A fentiekben kizárólag a fizikai sérülések szemszögéből vizsgálatuk meg a törött Huawei telefonok javíthatóságát, azonban néhány gondolat erejéig érdemes kitérni a beázásra is, ami szintén a leggyakoribb problémák között tartható számon.

Bár ilyenkor nem törik el a telefon, azonban így is sokan nem tudják, hogy hol van az a pont, amikor még lehet javítani a készüléket, és melyek azok az esetek, amikor már egyetlen szerviz sem vállalja a munkát?

A beázott Huawei telefonok javíthatósága

Általánosságban elmondható, hogy bár egyre több Huawei telefon rendelkezik vízálló tulajdonságokkal, a többségnek még a fröccsenő nedvesség, az eső is meg tud ártani. A jó hír, hogy az ilyen enyhébb beázások többnyire könnyedén orvosolhatók, ha azok nem jutottak el a belső alkatrészekig – különös tekintettel az alaplapra és az akkumulátorra.

Amennyiben azonban telefonunk elmerült a vízben, például medencébe vagy tóba, folyóba, kispatakba esett, esetleg belepottyant a WC-be, annak a javítását a legtöbbször már nem vállalják a szervizek, illetve higiéniai okokból utóbbi esetben biztosan elutasítják.

A Huawei Szerviznél például nem fogadunk javításra vízben teljesen elmerült vagy WC-be ejtett készülékeket, de a kisebb beázásokat szenvedett telefonok hibáját a legtöbbször képesek vagyunk orvosolni, ehhez azonban ismerni kell a készülékkel történteket, illetve pontosan feltárni a körülményeket.

Ennek az oka, hogy a kisebb beázásoknak is lehetnek fokozatai, illetve érinthetnek olyan elemeket, amelyek javíthatatlanná teszik a problémát.

A telefon kora is meghatározó lehet

Soha nem szabad kivenni a képletből a készülék korát sem, ha egy törött Huawei telefon javíthatóságáról van szó. Különösen a költségek tekintetében fontos ez a szempont, hiszen egy öreg készüléket, ha megjavítanak, attól az még ugyanúgy öreg marad.

Nyilván sokan ragaszkodnak a megszokott és bevált megoldásokhoz, de amennyiben adott például egy 4-5 éves okostelefon, aminek elromlott a kijelzőre vagy a hangszórója, azt könnyen és olcsón meg lehet javíttatni, a kérdés inkább az, hogy megéri-e?

Ebben a korban ugyanis már bármikor elromolhat az akkumulátor, tönkre tud menni a mikrofon, de vélhetően a töltőcsatlakozó is annyira laza, hogy bármikor felmondhatja a szolgálatot.

Ha pedig a dominó-effektus elindul, akkor az komoly javítási költségeket vonhat maga után. Ilyen esetekben érdemes már átgondolni a beavatkozást, hiszen előfordulhat, hogy egy kis extra ráfordításával tudunk majd venni magunknak egy olcsóbb, de vadonatúj belépő kategóriás telefont.

Az alkatrészellátottság is befolyásoló tényező

A törött Huawei telefonok javíthatóságának megállapításakor az alkatrészellátottságot is figyelembe kell vennünk. Bár az Okostelefon Szerviz a legtöbb Huawei telefonhoz rendelkezik alkatrésszel, azonban vannak olyan régi vagy speciális modellek, amelyeknél ez is gondot okozhat.

A 7-8 éves okostelefonokhoz ugyanis már nagyon nehéz alkatrészt találni, de mivel azóta óriásit fejlődött a technológia, ezért ezeket jellemzően sokan már nem is akarják megjavíttatni, inkább újat vásárolnak helyettük.

Az alkatrészellátottság is befolyásoló tényező

Egy 8 éves készüléknél ugyanis még egy friss belépő modell is óriási előrelépést jelenthet minden tekintetben, ezért megszokás ide vagy oda, néha érdemes inkább az új telefon mellett dönteni, különösen akkor, ha meglévő típusunkhoz nincs már alkatrész.

Az aktuális Huawei telefonok kapcsán szerencsére az ellátottság miatt nem kell aggódnunk, így akár a Mate-, akár a P-sorozat valamelyik tagjával rendelkezünk, esetleg egy Honor modell lapul a zsebünkben, ezekhez az eszközökhöz az alapvető alkatrészek könnyen elérhetők a javításhoz.

Mindig bízzuk hozzáértőre a javíthatóság megállapítását

Bár a fentiekben nagyon sok hasznos tanácsot és gyakorlati tapasztalatot megosztottunk arról, hogy mikor javítható egy törött Huawei telefon, azonban itt érdemes kiemelni: a legtöbbször érdemes hozzáértőkre bízni ennek a megállapítását.

Szervizünkben például naponta rengeteg törött, sérült vagy hibás Huawei telefon fordul meg, munkatársainknak tehát már nagyon nehéz újat mutatni, ezért sok esetben a sérülés jellegéből vagy tulajdonságaiból, nem mellesleg pedig a modellismeretből fakadóan pontosan tudják, hogy milyen egyéb sérülései lehetnek telefonunknak a láthatókon felül.

Tudni kell azonban, hogy nincs két egyforma törés vagy repedés, így még egy látszólag kismértékben sérült okostelefon javítása is okozhat komoly meglepetéseket a szétszereléskor.

Ha szakértőre bízzuk az állapotfelmérést, akkor megkímélhetjük magunkat a kellemetlenségektől, vagy éppen kellemesen csalódhatunk is, hiszen előfordulhat olyan eset is, amikor a ránézésre csúnyán eltörött készüléket könnyedén meg lehet javítani. 

Bejegyzés megosztása

Legutolsó blogbejegyzések