A kijelző minden okostelefon egyik központi elemének tekinthető, hiszen a megjelenítés mellett alapvető fontosságú a készülék kezelésében is. Nincs ez másként a Huawei telefonjaival sem, melyek kapcsán ugyanúgy a kijelző csere jelenti az egyik leggyakoribb szervizszolgáltatást.
Ha valaki meghallja a kijelző csere kifejezést, hajlamos csak a fizikai sérülésekre gondolni, hogy a képernyő elrepedt, szilánkosra törött és így tovább. Ez nem véletlen, hiszen általánosságban ez tekinthető minden okostelefon, így a Huawei eszközei kapcsán is a leggyakoribb kijelzőproblémának.
A fizikai sérüléssel találkozhatunk a legtöbbször
Mielőtt belemennénk a Huawei okostelefonjaihoz kapcsolódó egyéb kijelzőhibák ismertetésébe, érdemes azért kiemelni néhány gondolat erejéig, hogy a fizikai sérülések a leggyakoribbnak tekinthetők, azonban nem árt tudni, hogy óriási ütés kell a mai paneleknek ahhoz, hogy minden elemük azonnal tönkremenjen.
A legtöbbször a Huawei készülékeinél is a külső üvegfelület repedése vagy pókhálósodása jelentkezik, amitől sok esetben a megjelenítő még működik, megfelelő képet ad, az érintésünkre egyaránt reagál, azonban ebben az állapotban nem szabadna használni a telefont.
Egyrészt azért, mert már nem lesz tartós, a tapasztalatok szerint a védőüveg repedése vagy sérülése után egy-két hónappal mindig a megjelenítő panel is tönkremegy, miközben a készülék védtelen a porral és a nedvességgel szemben, aminek hatására költségesebb meghibásodások is jelentkezhetnek majd, ha sokáig halogatjuk a probléma szervizelését.
Hogy milyen kijelzőhibákkal találkozhatunk még a fizikai sérülések mellett?
Elsötétülő kijelző
Kellemetlen hibajelenség lehet, ha a telefon kijelzője egyszerűen elsötétül, és nem reagál semmire. Nem kapcsol be, nem érzékeli az érintésünket, egyáltalán nem ad képet, ellenben például hívásra kicsörög, rezeg is, de nem tudjuk fogadni azt. Ha sem az újraindítás, sem a hard reset nem segít, akkor csak a kijelző csere jöhet szóba.
Érintésproblémák
Mivel az érintőpanel és a megjelenítő a modern Huawei okostelefonokon egybe van építve, ezért minden esetben a kijelző meghibásodására utalnak az érintésproblémák is. Amikor a panel egyáltalán nem reagál arra, ha megérintjük, esetleg pontatlanul, akkor jellemzően csak a teljes kijelző cseréje segíthet.
Csíkozódás
Bár nagyon sokféle képhiba jelentkezhet egy Huawei telefonnál, a csíkozódás azonban kifejezetten jellemző és gyakori. Ilyenkor szó szerint kisebb-nagyobb, vastagabb vagy vékonyabb csíkok jelennek meg a telefon kijelzőjén, aminek az oka több tőről fakadhat.
Általában érdemes a szalagkábelnél keresni a problémát, hiszen előfordulhat, hogy ez az elem – mely a képernyőt az alaplaphoz csatlakoztatja – mozdult el vagy sérült meg. Amennyiben nem erről van szó, a kijelző hibája lesz az egész, ami csak cserével orvosolható.
Foltosodás
Szintén a Huawei telefonok kijelző cseréjét teheti szükségessé, ha foltok jelentek meg a készülék paneljén. Ezek jellemzően nagy fekete vagy sötét elváltozások, melyek nemcsak a panel átláthatóságát, hanem használhatóságát egyaránt negatívan befolyásolják.
A köznyelvben gyakran nevezik ezt a kijelző befolyásának is, ami főleg az LCD és az AMOLED paneleknél jellemző. Ilyenkor a megjelenítő általában akkora ütést kapott, hogy attól maradandó sérülés keletkezett, aminek egyfajta foltosodás lett az eredménye.