A gyorstöltés technológiája még kis túlzással gyerekcipőben jár az okostelefonos piacon, azonban egyre több gyártó alkalmazza ezt a megoldást, sőt sorban születnek a fejlesztések és a kapcsolódó újdonságok, miközben a felhasználók még azért nyilván találkozhatnak problémákkal, illetve hiányosságokkal.
Nem jelent kivételt ez alól a Huawei sem, noha érdemes kiemelni, hogy nem ők, illetve nem a SuperCharge technológia, mint inkább az USB-C port kialakítása áll annak a hátterében, hogy a készüléktulajdonosok gyakran találhatják problémásnak a gyorstöltést.
Az USB port elkoszolódása okozhat néhány kellemetlenséget
A kapcsolódó hibajelenségek változatosak lehetnek, azonban a leggyakoribb, hogy a gyorstöltés egyáltalán nem működik, lényegében csak lassan tudjuk tölteni a készüléket, esetleg csak akadozottan, időszakosan képes megfelelő tempóban felvenni az energiát az eszköz akkumulátora.
Ezt a hibát sok esetben házilagos módszerekkel is lehet orvosolni, hiszen a háttérben nem szoftveres, de nem is hardveres hiányosság áll a legtöbbször, pusztán az USB-C port elkoszolódása, hiszen ennél a szabványnál sokkal több helye van a lerakodó pornak és egyéb szennyeződéseknek, mint korábban a micro USB esetében volt.
A szimmetrikus megoldás pedig csak tovább rontja a széles belső kialakítás helyzetét, hiszen kisebb ellenállással tud a helyére kattanni a töltés megkezdésekor, így akár a csatlakozóban, akár a kábelen van a kosz, az apránként lerakódik odabent, és sokszor már csak akkor okoz érzékelhető problémát, ha nagy a baj.
Miről ismerhető fel a koszos USB-C port?
Érdemes kiemelni, hogy amennyiben a gyorstöltés hiányosságait elkoszolódott USB port okozza, akkor biztosak lehetünk abban, hogy annak voltak már korábban bizonyos előzményei, csak mi nem vettük észre.
Érdemes például figyelemmel követni szabad szemmel a csatlakozókat, hogy nincs-e rajtuk lerakódás, de például azok a problémák is elkoszolódást jeleznek, amikor a kábelt nem tudjuk teljesen bedugni a portba, esetleg már teljesen kicsúszik onnan.
Mit tehetünk mi?
Amennyiben a hibát csak egyszerű por, és nem valami kellemetlen ragacsos szennyeződés okozza, akkor az USB-C portot, vagy a kábel csatlakozóját megpróbálhatjuk házilagos módszerekkel megtisztítani.
FONTOS: fémet és éles tárgyakat soha ne vezessünk egyik helyre se, de kerüljük a különféle tisztító sprayk használatát, mint amilyen a WD-40, hiszen ezzel óriási kárt okozhatunk a készülékben, szélsőséges esetben akár még zárlatot is.
A legjobb alternatíva, ha kompresszorral vagy sűrített levegős spray-vel próbáljuk meg eltávolítani a szennyeződést, esetleg vékony műanyag pálcikával is tehetünk egy próbát, ha találunk ilyesmit a háztartásban – a gyerekek játékai között érdemes lehet körülnézni –, azonban mindig legyünk kellően óvatosak, mert a lerakódás nagyobb problémát is előidézhet.
A központi fényképezőgép például 64 megapixeles, amihez egy 8 megapixeles ultraszéles-, egy 2 megapixeles mélységérzékelő-, valamint egy 2 megapixeles makrókamera társul, ami szintén nem a megszokott felállás a középkategóriánál.
Hogy miért beszélünk mégis ilyen besorolásról a Nova 8 SE 5G kapcsán? Leginkább azért, mert a telefon ára átszámítva 120 ezer forintnak megfelelő összegre lett kalkulálva, ami több mint baráti!
Mikor forduljunk szervizhez?
Jellemzően akkor, ha nem merünk hozzányúlni a telefonunkhoz, esetleg megfelelő tisztítás után sem akar működni a gyorstöltés funkció. Ilyenkor előfordulhat, hogy a kapcsolódó USB-C port hibája, netán valami más hardveres probléma áll a háttérben, de a töltőegység hiányosságai szintén előidézhetnek ilyen jelenséget, amit egy szervizben nagyon hamar fel tudnak deríteni, a hibát pedig orvosolni.